Markýza – vhodný doplněk pro terasu a balkon

  • Napsal Dobromil Kůl
  • Published in Exteriér
markýzy Brno

Sluneční paprsky sice vykouzlí úsměv na tváři, naladí vás na dobrou náladu a dodají pozitivní energii, ale během dne jsou i chvíle, kdy budete chtít relaxovat ve stínu. Hledáte-li způsob, jak si zajistit stín, doporučujeme investovat do markýzy. Doporučujeme markýzy Brno, které slibují vysokou kvalitu.

Markýzy se hodí nejen k rodinným domům, ale velmi často se instalují na chatu či chalupu. Je možné touto formou zastínit terasy a balkony. Pokud chcete zabránit zvídavým pohledům sousedů, je možné ještě zastínit terasu boční látkovou clonou.

Markýzy představují estetický doplněk domu a zahrady. V nabídce je pestrá škála barev, přičemž markýzu můžete sladit s barvou fasády či okenních rámů. Dále nastávají rozdílnosti ve způsobu instalace. Jsou k dostání markýzy, které se montují na stěnu, do stropu či na krokev. Látka, ze které je markýza vyrobena by měla být odolná proti blednutí, vodě, špíně, plísním a UV záření.

V současné době si lidé kupují markýzy s motorickým ovládáním (na dálkové ovládání), a to kvůli vyššímu komfortu a pohodlí. Vyberte si i vy vhodnou markýzu na vaši terasu či balkon.