Jaké existují možnosti povrchové úpravy nerezu?

Nerez je základ ultra moderního, ne-li futuristického stylu, který je elegantní a hodní se v různém množství do téměř každého prostředí. Jaká povrchová úprava nerezu je to pravé pro vás?

Zrcadlový lesk

Elegantní styl, vhodný do kancelářského prostředí, nebo do chodeb. Společně s proskleným prostředím působí světle a opticky zvětšují prostor. Sice dobře omyvatelný, vyžaduje časté leštění, protože každý otisk na něm bude vidět a kazit celkový efekt. Pokud bude na místě, kde nebude možnost získat příliš mnoho otisků denně a nebudete litovat.

Matná úprava

Matný nerezový povrch se často využívá jako povrch na pracovním prostředí jako jsou kuchyně a nebo ve zdravotnictví právě pro jeho snadnou údržbu. Odpadá potřeba leštění, ale počítejte s tím, že elegantní leštěný efekt mizí.
Pokud umělecký kousek zrovna nepotřebuje využít zrcadlový efekt leštěného nerezu pro odraz světla, matný nerez působí velmi elegantně na sochách. Čím více je socha realistická a detailní, o to matnější by měla být.

Kartáčovaný povrch

Pokud zrovna nesháníte efekt pražského metra, nebo velkých kancelářských budov, kartáčovanému nerezu se vyhněte. Ve velkém množství působí jako metro ale na pár prvcích s odlišným materiálem okolo může prostředí získat unikátní efekt.
Tento typ povrchu se ale vyskytuje v matném i lesklém provedení. A právě matné provedení je vhodné pro interiérové architektonické aplikace.