Pergola zútulní zahradu

pergoly z hliníku

Chcete mít na zahradě příjemné místo, které vám nabídne vlastní soukromí a zasloužený odpočinek? Prahnete po společenském místečku na zahradě, kam si přivedete své kamarády, rodinu a blízké? A chcete současně mít protekci před sluncem v horkých letních měsících? Není téměř nic jednoduššího než si pořídit pergolu. Dnes nabízí různé druhy pergol řada společností, které mají ve svém oboru bohaté zkušenosti, ale bohužel i řada těch, u kterých je to naopak. Vyberte si i vy tu správnou společnost a nechejte si zrealizovat pergolu na zahradě.

V létě mají pergoly obrovský a nedoceněný význam a jsou nenahraditelné. K dostání jsou lamelové pergoly v mnoha variantách. Velmi oblíbené jsou klasické pergoly, což je konstrukce bez souvislé střechy. Na popularitě však získávají i modely s pevnou či shrnovací střechou. A která varianta vyhovuje vám?

U domu i v zahradě

Jako venkovní jídelna může sloužit pergola navazující přímo na dům. Tato pergola bývá většinou průchozí s domem. A dalo by se říct, že spojuje dům se zahradou, nebo sama slouží jako zimní zahrada. Ale nejznámější jsou pergoly, které se nachází přímo na zahradě, ať už uprostřed či na druhém konci pozemku. Pergola vytvoří na vaší zahradě oázu soukromí.

Než do pergoly investujete, budou vás zajímat následující informace – cena, úprava, údržba a záruka. Všechny tyto parametry se v závislosti na jednotlivých druzích pergol liší. Je dobré se informovat přímo u výrobce.  

Lamelové pergoly Thermont

Zdaleka nejlepšími pergolami jsou ty vyrobené z hliníku se sklápěcí střechou. Pomocí dálkového ovládání je možno okamžitě reagovat na počasí, nastavit si potřebný úhel stínění či zamezit propustnosti deště. Hliníková konstrukce je mnohem levnější, než ta dřevěná. A sice vám nebude vonět jako borový les, ale za to ucítíte čerstvý závan bydlení budoucnosti. Lamelové pergoly už totiž nejsou jen místem odpočinku na vaší zahradě, stanou se i středobodem vašeho vesmíru.

lamelová pergola Thermont

Hliník nad dřevo

Možná vám přijde trošku ošidné stavět si pergolu z hliníku, když máme se samotným slovem pergola okamžitou asociaci s dřevem, ale hliníková pergola má více výhod, než se může na první pohled zdát. Jaké to tedy jsou?

  1. Cena hliníku
  2. Stabilní konstrukce pergoly
  3. Uzaviratelná střecha
  4. Vodotěsnost
  5. Možnosti technologického posunu
  6. Žádní červotoči ani plíseň

Samozřejmě, že hliníková pergola není pro každého. Někdo i přes zjevné výhody aluminia raději volí pergoly dřevěné a to z toho důvodu, že takhle jim to bude více ladit, nebo jsou to zapřísáhlí trampové, kteří odmítají modernizovat svá letní sídla, jednoduše by se jim to nehodilo k táborákům.

hliníková pergola placeo