Ploty

Když přijdou rolety vhod

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Rolety jsou skvělým společníkem pro vaše bydlení, který vám krásně ulehčí život, aniž si to možná budete v budoucnu uvědomovat. Oproti žaluziím jsou rolety Brno pro většinu lidí estetičtější, ač se využívají spíše pro menší okna než velké okenice.

Číst dál

Ideální ochrana pozemku

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Čeká vás stavba plotu kolem domu nebo chcete oplotit pozemek? Někdy je to velmi náročná a nákladná činnost. Trendy v oplocení jsou stále dřevěné ploty a klasické pozinkované pletivo obalené plastem. Nově jsou také v módě plastové ploty, které imitují přírodní materiály. Takové ploty mají dlouhou životnost i nízkou cenu. Pokud ale sháníte klasiku, obraťte se Kovovýrobu Dobeš, která nabízí sloupky, brány, pletiva i celé ploty na klíč. Odpadnou vám tak starosti s jeho realizací.

Trend je plot na klíč!

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Doba samostaveb je pryč. Mladí podnikatelé nemají čas stavět kolem domu a nemají ani přehled o materiálu. Proto je zde firma DOBEŠ, s její unitkátní nabídkou Plot na klíč, která za Vás všechna tyto úskalí vyřeší. Velkou výhodou je vypracování stavebního návrhu a nabídky zdarma. DOBEŠ Vám dokáže vytvořit klasický plot, přírodní plot ale také moderní kamenný plot, který má dlouhou životnost.

Argumenty pro komůrkový polykarbonát

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Je mnoho důvodů proč si při stavbě vybrat zrovna komůrkový polykarbonát. Často se může hodit přesně tam, kde by obyčejné sklo bylo vystaveno jistému riziku roztříštění.

komurkovy_polykarbonatTo těmto termoplastovým deskám nedělá žádný problém, protože je těžké aby se poničily. Dalším důvodem může být jejich možnost zateplení daného prostoru, což se může u nejedné věci také hodit. Tím asi nejlepším argumentem ale je především jejich porovnání ceny, kvality a dlouhověkosti. Dlouhověkost je zajištěna díky UV filtru, díky němuž jim příroda světlem neublíží. No a vzhledem k pevnosti jim neublíží aní v opačném případě, kdy bude silné krupobití, při kterém si ani netroufnete jít sebrat venku zapomenuté pověšené prádlo.

Vazníky jako základ střechy

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Střešní vazníky se vyrábějí ze dřeva nebo z oceli. Dřevěné se hodí spíše na jednopodlahové objekty, ať už otevřené nebo uzavřené. Občas bývá problém s vlhkostí, ovšem pokud tento problém dobře ošetříte, oceníte hlavně jeho lehkost a jednoduchou zpracovatelnost. Ocelové vazníky se hodí na obrovské budovy atypických tvarů, které unesou i mohutné konstrukce. Vazníky se používají nejen na rodinné domy, půdní vestavby nebo průmyslové haly. Můžete se s nimi setkat i například u mostů a supermarketových objektů.
Podle tvarů je také můžeme rozdělit do několika kategorií: pultové, sedlové, obloukové, girlandové nebo s rovnoběžnými pásy. Pokud se o vazníky a výběr zajímáte, navštivte strechy92.cz

Plotovky z recyklátu jsou velmi odolné

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

plotovky

Oblíbeným materiálem při výběru bezúdržbového plotu je tzv. recyklát. Plotovky se vyrábí v tradičních tvarech a jejich barva je určena přímo samotnou hmotou. Jejich výhodou je velká odolnost proti silnému větru, což zajišťuje také zmíněný tradiční tvar, nekorodují, nehnijí a mají neměnnou barvu. Tato fakta jasně demonstrují jejich bezúdržbovost a stálost.

Plotovky z recyklátu mají rovněž bohaté využití. Dají se použít například při výstavbě levných plastových plotů a lze je rovněž snadno upravovat. Podle potřeby se dají řezat, vrtat či jinak opracovávat bez toho, aniž by se následně musely povrchově opravovat. Při montáži se doporučuje používat nekorodující spojovací prvky. Standardně jsou dodávány v hnědé barvě.

Komunální technika usnadní práci na zahradě i mimo ni

 • Napsal Dobromil Kůl
 • Kategorie: Ploty

Pokud se chcete opravdu dobře starat o váš příbytek je vhodné si k tomu pořídit nějakého pomocníka. Ten může spad do kategorie komunální technika, jež je určena především pro zahrádkáře, pěstitele, nebo i pro ostatní, jež chtějí o víkendu i relaxovat. V nabídce jsou různé zahradní traktory, sekačky, sněhové frézy, foukače, nebo i sypače. Při větších travnatých plochách se doporučují zahradní traktory v různých velikostech a barvách. Nejkvalitnější jsou traktory s dvouválcovými motory, protože mají tišší chod a menší vibrace. Také hydraulická převodovka patří mezi velké plus, protože je spolehlivá a snadno ovladatelná.