Stavba plotu ve svahu není žádná věda

  • Napsal Dobromil Kůl
  • Published in Ploty

Jasně, je to o něco složitější, než stavba na perfektní rovině, ale pořád to není nic, čeho byste se museli bát. S tím správným plotovým příslušenstvím oplotíte i Everest!

 Pokud už jste plot někdy stavěli, tak nejspíš víte, že důležitá věc při stavbě plotu je správné rozmístění sloupků tak, aby vám vyšlo pletivo a aby každý úsek nebyl úplně jiný. Také musíte sloupky zapustit do dostatečné hloubky, abyste se vyhnuli jejich spadnutí. Potom ale máte hotovo a můžete si odpočinout.

Při stavbě ve svahu ale musíte počítat s tím, že terén má své nerovnosti, které by vám stavbu mohly pořádně ztížit. Je proto důležité si stavbu pořádně naplánovat. Stačit vám k tomu bude obyčejný provázek a několik kolíků. Jednoduše tak zjistíte, jaký váš terén je a můžete tak pokračovat v běžné stavbě.

ploty

Samozřejmě že pokud máte plot z kopce, musíte podniknout pár kroků k tomu, aby tam vydržel co nejdéle. Běžné je použití podhrabových desek, které nahrazují beton pod pletivem. Pomáhají tak se stabilitou a také zabrání tomu, aby se vám pod plotem podhrabávala drobná zvířata. Podhrabové desky se spojují pomocí držáků. Ty máme buď koncové nebo průběžné, podle toho, v jaké části plotu se nacházejí. Pro vás, kteří staví plot na svahu, se vyrábějí také držáky vzpěr podhrabových desek, které zajístí, že deska kvůli převýšení nepřepadne na stranu. Dají vám tak maximální jistotu, že váš plot vydrží i velmi náročné podmínky.

Ploty jsou důležitá část každého obytného pozemku. Proto byste měli vybírat jejich součásti u výrobců, kteří mají dobré recenze. Jedním z takových výrobců je e-shop Dobeš, který se na ploty a příslušenství specializuje.